aktualizováno: 12.12.2018 14:41:31

TJ SOKOL DOHALICE

Mladší žáci

AKTUALIZOVANÝ PROGRAM NA PROSINEC

1.12. jsme se zúčastnili halového okresního přeboru v Předměřicích. Ve skupině jsme dvakrát remizovali a jednou těsně prohráli, tudíž jsme do odpoledního finále 3 vítězů skupin nepostoupili.

2.12. jsme se tréninkově utkali s Chomuticemi v hořické hale. Než o výsledek zde šlo spíše o to, aby si všichni dostatečně zahráli, v sobotu toho prostoru tolik nebylo. Účel byl splněn, 2 hodiny hry byly dostatečné :-)

6.12. standardně hala v Hněvčevsi

8.12. jsme zahájili STĚŽERSKOU ZIMNÍ HALOVOU LIGU utkáním proti Olympii. Prohráli jsme 4:12 v sestavě Heligr - Kulhánek, Veselý (Hájek), Šidlikovský, Švehla - Stejskal, Jedlička, T.Tužil, Michal B. Naše branky: Michal B.2, Stejskal, Hájek

Předvedli jsme bídný výkon s občasnými světlými chvilkami. Omluvou by mohl být nový terén, nové prostředí, na které si musíme zvyknout.          Na druhou stranu byl však přístup ke hře přesně takový, jaký nechceme. Až na výjimky bez zápalu, bez komunikace, bez důrazu.

13.12. hala Hněvčeves

15.12. ZSHL Stěžery - Dohalice od 12:00, sraz 11:30, sestava: Hájek - Frejvald, Zvoníček, Novotný, Pavel - K. Vít, M. Vít, Podsadlo, D. Tužil.

Kdyby někdo chtěl přijet někdo fandit, je vítán i s vybavením na hru, může být v záloze, minulý týden se nám náhradní hráč osvědčil, když byl Míla

indisponován.

20.12. hala Hněvčeves - poslední předvánoční, po krátkém zahřátí bude následovat pouze hra

26.12. 10:00-12:00 bruslení a hokej na kluzišti u Pivovaru Lindr ve Mžanech. I pro rodinné příslušníky, abychom se trochu protáhli i mezi Svátky. Zhruba hodinu necháme na bruslení, pak bychom si zahráli hokej. Co se týká vybavení, aspoň na hokej doporučujeme helmu a holenní chrániče, kdo nemá hokejové, tak aspoň fotbalové.

Pivovar Lindr nám přpraví čaj, my si můžeme donést na ochutnání cukroví, aby v domovech trochu ubylo :-)

Akce je dobrovolná, neorganizuje ji Sokol, tak se na pronájem budeme skládat :-)

Poté si dáme přestávku do 4.1., kdy se sejdeme na tréninku v hale v Hněvčevsi, následně 6.1. hrajeme ve Stěžerách s Kunčicemi, další program pak upřesníme, ale zhruba viz. program uvedený níže.

DOMÁCÍ ÚKOL PRO HRÁČE PLATÍ!!! Každý týden (vložit mezi víkendový program a čtvrteční trénink) individuální kondiční běh!!! Do 19.12. tedy ještě 3x, vždy 15 minut, na čtvrtečním tréninku pak nahlásí vzdálenost, kterou za tu dobu uběhli.

Navíc by bylo dobré, aby se doma průběžně protahovali, cviky znají.

Objednali jsme klukům funkční čepice s logem klubu, odhadovaná cena je 175 CZK. Výroba proběhne v lednu, kdyby někdo čepici nechtěl, stačí informace trenérům, z objednávky se odejme. Velikosti vyzkoušíme zřejmě na čtvrtečním tréninku, případně pak v sobotu na utkání ve Stěžerách.

Ve čtvrtek 15.11. jsme část tréninku pracovali pod odborným dohledem legendy českého CrossFitu, majitelem, hlavním trenérem a zakladatelem CrossFit Hradec Králové, Martinem Štěpánkem. Cílem je zlepšit kvalitu přípravy, zaměřit se na všeobecnou sílu, obratnost, flexibilitu...

Video z tréninku Martin vytvořil a umístil zde:

8. 11. 2019 jsme zahájili přípravu na jarní část soutěže

PROGRAM DO VÁNOC:

Každý čtvrtek 16:30 - 18:00 v Hněvčevsi v hale

Individuální běh cca 3 km - kluci si naměří trasu, každý týden (mezi nedělí a úterým) si ji oběhnou a na čtvrtečním tréninku nahlásí trenérům čas

Sobota-neděle - podle počasí a terénu dobrovolné tréninky v Dohalicích na hřišti

V sobotu 1.12. Halový OP v Předměřicích

V neděli 2.12. přátelské utkání v hale v Hořicích s Chomuticemi

PO NOVÉM ROCE:

PONDĚLÍ - 18:00 - 19:30 - podle terénu buď na hřišti v Dohalicích, spíše UT Sadová

ČTVRTEK - 16:30 - 18:00 - pokračujeme v hale v Hněvčevsi

VÍKENDY - dle rozlosování Stěžerské zimní ligy a případných turnajů

SOUSTŘEDĚNÍ:

18.1. - 20.1.

Horní Malá Úpa

Sokol Dohalice/Probluz - Kunčice 2:2 (1:0).

Branky: Stejskal 2.

Dnes jsme se potkali s celkem, který nasbíral stejně bodů jako my.

Viděl jsem Kunčice minulý týden se Stežerama a věděl, co se bude na hřišti dít.

Nám strašně moc chyběla nemocná dvojice Frejvald - Jedlička, velice nás to limitovalo v útočné fázi.

Utkání samotné jsme začali povedeným autem, když situaci do gólů dohrál Vojta po krásně příhře od Máry.

My jsme chtěli hrozit z brejků, ale ne stylem někam odkopávat míče a honit je.

Na můj vkus se ten celý zápas hrál hodně ve středu hřiště, kde oba celky ukazovaly, že to s míčem umí. Těch narážeček, kliček, bylo někdy až moc a to z obou stran. Poločas jsme dohráli do 1:0, když soupeř měl jednu velkou šanci, kterou Kryšot zlikvidoval, my naopak mohli dát na 2:0, ale Milan udělal vše dobře, jen se míč nevešel mezi tři tyče.

V poločase jsme se pochvalili, zejména nasazení a bojovnost (hlavně oproti utkání ve Stěžerách) byla skvělá.

Udržet si ji, byl základ toho, abychom mohli pomýšlet na nějaký bod.

Soupeř nás ve druhém poločase tlačil, kluci si hrábli na dno sil.

Čtyři kluci odehráli celé utkání bez jediného střídání. Zvonda s Ráďou vzadu  a Míla s Vojtou v záloze. Všichni čtyři skvělý výkon, ke kterému se přidal na netradiční pozici levého beka Kikin, jenž takřka dokonale smazal ze hřiště nejlepšího hráče soupeře.

Fotbalový bůh nebyl v zápase slepý a soupeř který nás přehrával, dokázal otočit čtyři minuty před koncem na 1:2.

Bylo mi kluků líto, makali neskutečně. Rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty a na jejich konci Vojta parádní střelou o břevno vyrovnal. Propukla obrovská radost, po rozehrání rozhodčí ihned odpískal konec a ještě nikdy jsem kluky neviděl tak šťastný.

Za tu vůli a dřinu si gól na 2:2 zasloužili.

Po utkání se jim také dostalo zasloužených ovací od rodičů a dalších rodinných příslušníků.

No a tak jsme si v sobotu dopoledne zase jednou ukázali, že ten fotbal má smysl a přináší krásné zážitky.

Stěžery - Sokol Dohalice/Probluz 3:3 (1:1).

Pokud odečtu Nový Hradec, hráli jsme zatím jasně nejtěžší utkání.

Vyspělý soupeř, vesměs vše ročníky 06 a ještě ke všemu opravdu veliký kluci.

Navíc v rozestavení 3-2-2 což nám dělalo velké problémy.

Další problém, kdyby se hrálo na louce mezi Stěžerama a Těchlovicema, možná by to bylo rovnější, strašný hřiště.

Utkání moc krásy nepobralo, soupeř si snad ani jednou třikrát nepřihrál, nám vše ukopával a nakopával.

Pár kombinací se podařilo, jednou jsme super zahráli roh.

Sečteno a podtrženo, vyválčili jsme bod, který musíme brát, třikrát jsme prohrávali.

První branku dal Lúďa, který odehrál jasně svůj nejlepší zápas a celkově nikdo nebyl na hřišti lepší.

Po rohu se prosadil Zvonda a na 3:3 vyrovnával Vojta.

Třebeš dívky - Sokol Dohalice/Probluz 4:5.

S klukama jsme si slíbili, že se k tomu nebudeme vyjadřovat.

Prostě nám někdo ukradl dresy a běhal v nich po hřišti v Třebši :-)

Snad jen, že někdy to takhle je a kluci mají na takový "výkon" nárok.

Vůbec z toho nemá smysl dělat nějaké závěry...

Sokol Dohalice/Probluz - FCHK Dívky 9:1 (3:1).

Branky: Stejskal 3, Zvoníček, Frejvald, Podsadlo, Veselý, Erbs, Kulhánek.

Před zápasem jsem měl určité obavy z toho, jak to bude vypadat. To zejména z důvodu, že holky jsou starší až o tři roky a hlavně proto, že mám ještě v paměti naše trápení proti nim z malého hřiště. Nicméně jsem se utěšoval tím, že nám to teď docela jde, slušně trénujeme a velikost hřiště by měla hrát pro nás.

Naštěstí se to potvrdilo.

Utkání začalo tradičně, uděláme chybu a dostaneme gól. Nemělo význam z toho dělat tragédii, ale už bychom si na to mohli a měli dát pozor.

Vyrovnali jsme po rohu, což mi udělalo radost i z toho důvodu, že jsme to v pátek na tréninku takřka půl hodini drtili. Navíc dal gól Zvonda, který si to za svou poctivou obranu zaslouží.

Další gól přišel po dalším rohu, kdy jsme dohráli celou věc a Kulhoš si přišel pro gól až na brankovou čáru.

Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku.

V šatně jsme si jen potvrdili, že jsme na dobré ceště v tomto zápase a když jen trochu více přidáme na pohybu, že si začneme vytvářet ještě více zajímavých situací.

Těch jsme si vytvořili ve druhém poločase nespočet, odměnou nám bylo šest branek a zrodil se pěkný výsledek 9:1.

Na něm se hattrickem podíle nejvíce Vojta, který zužitkoval práci svých spoluhráčů. Na konci pěkných kombinací pak stál také Lůďa s Milanem no a premiérové branky se dočkal taky Mára.

Diváci si přáli desátou branku v síti holek, ale kluci jsou gentlemani.

Jako největší gentleman se předvedl Vojta, který v poslední minutě napálil asi z dvou metrů tyčku prázdné branky :-D

Ale on si ten gól jistě šetří na neděli, kdy zajíždíme do Stěžer k velice těžkému duelu.

Tabulka se nám pěkně rozdělila, pro nás je výborné zjištění, že patříme do té lepší poloviny.

Nový Hradec - Sokol Dohalice/Probluz 5:1 (3:1).

Branka: Jedlička.

Osobně nemám rád, takové ty řečičky, prohráli jsme, ale více jsme udělat nemohli, nebo takové to, že i přes prohru se nemáme za co stydět.

Takže to nepoužiju ani dneska, teda ne v plném znění.

Takže, stydět se nemáme za co, to rozhodně ne.

Ale více jsme udělat mohli, to rozhodně ano.

Kvalita soupeře, byla nesporná a více než přesahující Okresní soutěž, spíš bych řekl, že ti kluci tam prostě nepatří a mají v zápase tendenci dělat věci, které tam nepatří, ale to je věc soupeře, to řešit nebudu.

Co budu řešit, je proč může 10 lidí dělat věci na 100% a jedenáctý ne.

Jmenovat nikoho nebudu, to si vyřídím sám na zítřějším tréninku.

První poločas? Z mého pohledu skvěle odehráno, po pěti minutách jsme zjistili, že když budeme dělat věci jak nejlépe umíme, dostaneme se do šancí, budeme mít míč a nebudeme běhat bez něj, jako se to  soupeřům Nového Hradce stává.

Dokázali jsme Jedlou po pěkné akci vyrovnat na 1:1, škoda že jsme nedokázali následně nějakou ze šancí proměnit.

Popravdě, ani teď (takřka šest hodin po utkání) nevidím cestu, jak ten zápas vyhrát, zremizovat.

Výsledek 5:1 je však možná až krutej, zasloužili si kluci více, než jednu vstřelenou branku.

Odjížděli jsme tedy na štítě, ale se štítem!

Takže teď dva tréninky a pak zápas, ze kterého mám velké obavy, jelikož my prostě neumíme s holkama hrát!

No ale jak se tak říká, nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně.

No a tak snad kluci nebudou šedesát minut gentelmani a tři body zůstanou v Dohalicích.

Dohalice - Prasek 3:0

Branky: Stejska (pen.), Kulhánek, Veselý.

Vložená středa nám přisoudila domácí duel s Praskem.

Utkání začalo jasně v naši režii a soupeř pouze bránil a odkopával míče.

Nám však strašně dlouho trvalo, než jsme se na tento styl soupeře adaptovali.

Často jsme velice bezradně obehrávali a utápěli se ve hře jeden na jednoho, leč s velice nízkou úspěšností těchto pokusů.

Až po dvaceti minutách začal soupeř podlehat našemu tlaku stylem, že jsme rozhýbali jeho obranu a konečně jsme se začali dostávat do koncovky. Z  jedné velice podařené akce jsme vytěžili penaltu, kterou se štěstím proměnil Vojta. Prakticky za minutu jsme kopali roh a Radim dobře dohrál zadní tyč a dal na 2:0. Vůbec rohové kopy nám fungovaly, dvakrát jsme z nich trefili brankovou konstrukci.

Druhý poločas už bohužel neměl s fotbalem nic společného.

Soupeř nám zaparkoval pět panáků před vápno a my si s tím nevěděli rady.

Tohle ale klukům nelze vytknout, jelikož to je o soupeři.

Dokázali jsme přidat ještě jednu branku, kterou dal Milan, jenž dokázal nemožné a proměnil svou první šanci v zápase, konečně, hurá :-)

Takže jsme vyhráli 3:0 a můžeme se jet popasovat v neděli na Nový Hradec s lídrem jak Okresní, tak Krajské soutěže mladších žáků.

Sokol Dohalice/Probluze - Předměřice/LokoHK 1:1 (0:1).

Před utkáním jsme museli řešit absence ve středu hřiště, kde nám chyběl jak Jedla, tak Lůďa a navíc na zápas bez jakékoli omluvy nedorazil Kristián. Poprvé za nás nastoupil Mára Podsadlo.

Samotné utkání začal lépe náš soupeř. Byl více na míči a zle nám zatápěl. Oba celky chtěly hrát úplně stejně, ale soupeř byl prostě v prvních třiceti minutách lepší. Svou převahu vyjádřil však pro nás naštěstí jen jedním gólem po dobře zahraném rohovém kopu.

Během prvního poločasu jsem litoval, že si člověk nemůže vzít time out jako v basketu.

Poločasová přestávka byla pro nás klíčová.

Musím před klukama smeknout, jak vše pochopili a přenesli na hřiště.

Posunuli jsme hru, nechali soupeře více rozehrávatt a chtěli jsme jim odebírat míče zkrácením hřiště.

Takový byl plán a kluci ho dokázali realizovat naprosto skvěle.

Soupeře jsme prakticky přitloukli na jeho polovinu a dočkali se zaslouženého vyrovnání z kopačky Tomáše Erbse.

Pár náznaků Předměřic pochytala výborně hrající obrana.

Bohužel se nám nepodařilo dát druhý gól, ale remíza je zasloužená, každý byl lepší poločas.

Jsem však přesvědčený, že hrát ještě pět minut, vyhráli jsme.

Naše tréninková píle a docházka začíná být odměňována.

Kluci si neříkají po pár minutách o střídání, dokáží kombinovat a popasovali se dnes velice dobře s jasně nejlepším soupeřem, kterého jsme zatím potkali.

Nyní nás čeká těžký týden, ve středu doma Prasek a v neděli pak na Nový Hradec, který válcuje soupeře za soupeřem.

My však tuto výzvu přijímame a postavíme se ji čelem :-)

Olympia/Kratonohy - Dohalice/Probluz 0:3 (0:1)

Branky: Chmelíček, Stejskal, Veselý

Sestava: Hájek (Pavel) - Kulhánek, Šidlikovský, Švehla, Zvoníček - Jedlička, Frejvald - Stejskal, Veselý, Erbs, Chmelíček

Druhé utkání v soutěži nás čekalo v neděli 9.9. v Kratonohách.

Do něj jsme nastoupili po dvou trénincích v týdnu, na kterých nás bylo 14(!!!) a v utkání samotném to bylo znát.

Hráli jsme výborně, kombinačně, žádné nakopávané míče na náhodu. Bylo to z naší strany o poznání fotbalovější než první duel.

Mělo to jednu jedinou kaňku a to naše koncovka. Jinak jsem klukům neměl co vytknout a pouze se chválilo, jelikož bylo za co.

Ta koncovka se ale musí zlepšit a zlepšovat ji začneme hned na pondělním tréninku.

Soupeři jsme v neděli dovolili pouze jednu jedinou přímou střelu na branku.

Dobře jsme napadali soupeře, měli výborně organizovanou hru.

Skutečně jsem byl moc spokojený, škoda těch neproměněných šancí, jelikož by si kluci za svou poctivou práci na hřišti tu radost z branky v neděli zasloužili vícekrát.

Nedělní duel ukázal, že (nejen ve fotbale) platí: "jak trénuješ, tak hraješ"

Hodnocení přípravy:

Na úvod je nutné říct, že příprava byla daleko lepší než na loňský ročník.

Dařilo se nám trénovat ve slušných počtech a kdo mohl, tak přišel a neválel se doma. Za to patří dík jak klukům, tak rodičům.

Mohli jsme tak sehrát i tři přáteláky (Třebechovice 2:1, 12:0, Skřivany 2:6) a tak jsme se mohli těšit na první ostrý zápas, který nás čekal v neděli 2.9. na domácím hřišti s týmem Lhoty pod Libčany/Roudnice.

Dohalice - Lhota pod Libčany/Roudnice 3:2

Branky: Chmelíček, Kulhánek, Stejskal.

Sestava: Hájek - Zvoníček, Kulhánek, Šidlikovský, Švehla - Chmelíček, Frejvald, Jedlička, Stejskal, Pavel - Vít, Veselý.

Do utkání jsme šli v brance s Adamem, jelikož Kryšot odjel na zaslouženou dovolenou do Řecka (nevynechal ani jeden z osmi srpnových tréninků a jako jediný měl 100% - ní účast). Adam se pár hodin před zápasem vrátil z dovolené a po dlouhém letu v brance obstál.

Premiéru v našem dresu absolvovala trojice Honza Zvoníček, Milan Veselý a Vojta Stejskal, která v rámci souklubí přišla z Probluze a velmi dobře zapadla do naší party.

Samotné utkání začalo šíleně, kdy jsme soupeři darovali branku hned ve druhé minutě. Ta s nami slušně zamávala a nedokázali jsme se na hřišti srovnat, hra byla rozháraná. Po deseti minutách jsme konečně předvedli akci kterou chceme hrát a na konci stál s úspěšnou dorážkou Chmelda a bylo vyrovnáno. Pak jsme přece jen byli o něco fotbalovější, ale nedokázali jsme proměnit ani jednu ze dvou šancí a navíc trefili tyčku. Až v poslední minutě se k trestnému kopu postavil Kulhoš a jeho střela byla dokonalá - 2:1.

Myslel jsem si, že se uklidníme, v šatně jsme si zopakovali co chceme hrát a že budeme pokračovat vv posledních patnácti minutách první půle.

Bohužel se tam nestalo, soupeř nám prakticky hned na začátku vyrovnal a byl lepším celkem. Další brance v naší síti jsme několikrát jen se štěstím odolali. Pak nám soupeřův brankář nabídl vedoucí gól, když jeho chybu potrestal dobře napadající Vojta 3:2.

Ten gól otupil nadšení soupeře z vyrovnání a my ši dvakrát sami na branku. Bohužel, koncovka nás zradila a místo gólu na 4:2 jsme měli v poslední minutě obrovské štěstí, že soupeř nevyrovnal.

Dokázali jsme tedy mistrovskou premiéru zvládnout vítězně, i když samotnému utkání by asi remíza slušela, ale na to se historie neptá.

Kluky jsem po utkání pochválil a jasně řekl, že každý udělal vše pro to, abychom jako tým vyhráli a o to jde.

Že nekteří dokáží hrát lépe, o tom jsem přesvědčený a ještě to v sezóně jistě ukáží všem rodičům a soupeřům.

A jedna výtka na závěr, kluci by si zasloužili po gólu takové ovace, jako měl soupeř když jej dal :-)

Jako tvoříme novou partu z kluků na hřišti, tak by bylo fajn, kdyby ji začali vytvářet i rodiče :-) V tom zatím jsou kluci proti svým rodičům dále :-)

Takže v Kratonohách v neděli prosíme o větší podporu :-D

Kontakty:

Mladší žáci (7 + 1) , hráči narození 1.1.2005 a mladší (povolen start dívek o jeden rok starších)

Milan Kučera - 606 760 119

Pavel Čížek - tel: 723 434 067

Kontakty na další věkové kategorie

Starší dorost

Vojtěch Dlabáček - tel.: 604 909 463

František Petřík - tel.: 739 240 378

Mladší žáci, hráči narození 1.1.2006 a mladší (povolen start dívek o jeden rok starších)

7+1 DAHASL okresní přebor mladších žáků 2018/2019

Bořek Hájek - tel.: 724 010 088

Mladší přípravka (4 + 1) , hráči narození 1.1.2009 a mladší (povolen start dívek o jeden rok starších)

Jaroslav Fejfar - tel.: 777 783 387

David Bezvoda - tel.: 732 328 146